Pritrdila PZV se uporabljajo za pritrjevanje izolacijskih plošč na montažne konstrukcije, kot so les, OSB plošče, cementno vlaknene plošče, pločevina …
Lastnosti:
kakovostno vijačno sidro,
visoka odpornost pritrdila na UV žarke,
vgrajevanje sidra brez predhodnega rezkanja izolacije za umik glave pritrdila v izolacijo z orodjem PZV,
preprosta in hitra vgradnja,
za preprečevanje toplotnih mostov (0,00 W/K),
za izravnavo površine izolacije,
možna uporaba s pritisnimi ploščicami, s katerimi povečamo pritrdilno površino.
Komplet je sestavljen iz PP tulca in vijaka. Plastični tulec potisnemo skozi izolacijo. V plastični vložek vstavimo vijak ki ga privijemo z orodjem za vgraditev. Pri tem postopku vijak vijačimo v plastični vložek, hkrati pa rezilna krona reže izolacijo okrog glave pritrdila in tako omogoča stiskanje izolacije, ki nastaja z ugrezanjem glave v izolacijo. Ko se omejilni disk na orodju za vgraditev nasloni na izolacijo,
prenehamo z vijačenjem. Če nadaljujemo, pride do deformacije površine izolacije in tako posledično do neravnin na površini.
Po zaključenem vijačenju v poglobljeni del vstavimo še čep, rondela Ø70 mm, za izravnavo poglobljene toplotne izolacije nad glavo pritrdila, istočasno pa preprečimo nastanek toplotnega mostu.
POVRŠINSKO PRITRJEVANJE
Komplet je sestavljen iz PP tulca in vijaka. Plastični tulec potisnemo skozi izolacijo. V plastični vložek vstavimo vijak ter ga privijemo z PZV drogom. Pri tem postopku vijak vijačimo v plastični vložek, dokler glava pritrdila ni pritisnjena tesno ob izolacijo. Če vijačenje nadaljujemo, pride do deformacije površine izolacije ter tako posledično do neravnin na površini.
Po končanem vijačenju lahko v steblo plastičnega vložka vstavimo EPS čep Ø11x20 mm, ali vbrizgamo poliuretansko peno.
Podlaga za obvestilo je spremenjeni Zakon o elektronskih komunikacijah (Uradni list št. 109/2012; v nadaljevanju ZEKom-1), ki je začel veljati v začetku leta 2013. Prinesel je nova pravila glede uporabe piškotkov in podobnih tehnologij za shranjevanje informacij ali dostop do informacij, shranjenih na računalniku ali mobilni napravi uporabnika.
Kaj so piškotki?
Piškotki so majhne datoteke, pomembne za delovanje spletnih strani, največkrat z namenom, da je uporabnikova izkušnja boljša.
Piškotek običajno vsebuje zaporedje črk in številk, ki se naloži na uporabnikov računalnik, ko ta obišče določeno spletno stran. Ob vsakem ponovnem obisku bo spletna stran pridobila podatek o naloženem piškotku in uporabnika prepoznala.
Poleg funkcije izboljšanja uporabniške izkušnje je njihov namen različen. Piškotki se lahko uporabljajo tudi za analizo vedenja ali prepoznavanje uporabnikov. Zato ločimo različne vrste piškotkov.
Vrste piškotkov, ki jih uporabljamo na tej spletni strani
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam:
Tovrstni piškotki omogočajo uporabo nujno potrebnih komponent za pravilno delovanje spletne strani. Brez teh piškotov servisi, ki jih želite uporabljati na tej spletni strani, ne bi delovali pravilno (npr. prijava, nakupni proces, ...).
2. Izkustveni piškotki
Tovrstni piškotki zbirajo podatke, kako se uporabniki vedejo na spletni strani z namenom izboljšanja izkustvene komponente spletne strani (npr. katere dele spletne strani obiskujejo najpogosteje). Ti piškotki ne zbirajo informacij, preko katerih bi lahko identificirali uporabnika.
3. Funkcionalni piškotki
Tovrstni piškotki omogočajo spletni strani, da si zapomni nekatere vaše nastavitve in izbire (npr. uporabniško ime, jezik, regijo) in zagotavlja napredne, personalizirane funkcije. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletni strani.
4. Oglasni ali ciljani piškotki
Tovrstne piškotke najpogosteje uporabljajo oglaševalska in družabna omrežja (tretje strani) z namenom, da vam prikažejo bolj ciljane oglase, omejujejo ponavljanje oglasov ali merijo učinkovitost oglaševalskih akcij. Tovrstni piškotki lahko omogočajo sledenje vašim akcijam na spletu.
Nadzor piškotkov
Za uporabo piškotkov se odločate sami. Piškotke lahko vedno odstranite in s tem odstranite vašo prepoznavnost na spletu. Prav tako večino brskalnikov lahko nastavite tako, da piškotkov ne shranjujejo.
Za informacije o možnostih posameznih brskalnikov predlagamo, da si ogledate nastavitve.